Hollywood yıldızlarından grevin bitmesi için 150 milyon dolarlık teklif

Hollywood’da oyuncular greve devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapımcılar birliği ile masaya oturan Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (SAG-AFTRA) gösteri dünyasını heyecanlandırıp grevin sonlanacağını düşündürse de taraflar herhangi bir anlaşmaya varamamıştı.

Yazarlar ve oyuncuların grevinde Hollywood’un film ve televizyon yazarları, bu ayın başlarında üç yıllık yeni bir sözleşmeyi onaylayarak 148 günlük grevlerine son verirken oyuncularla henüz bir anlaşmaya varılamamıştı.

Son olarak George Clooney, Emma Stone, Scarlett Johansson, Tyler Perry ve Ben Affleck SAG-AFTRA’ya milyon dolarlık bir teklifle gitti. Ünlü Hollywood yıldızları, 100’üncü günü yaklaşırken oyuncuların grevini sona erdirmek için SAG-AFTRA oyuncular birliğine 150 milyon dolar teklif etti.

Hollywood’un film ve televizyon yazarları, bu ayın başlarında üç yıllık yeni bir sözleşmeyi onaylayarak 148 günlük grevlerine son verdi.

Perşembe günü Clooney’nin sözcüsü tarafından onaylanan teklif, sendikaya üç yıl içinde fazladan 150 milyon dolar sağlayacak ve sağlık yardımlarının iyileştirilmesine fon sağlamaya yardımcı olabilecek.

Clooney, “En çok kazananların çoğu çözümün parçası olmak istiyor. Sendikaya daha fazla ödeme yapmamızın adil olduğunu düşünüyoruz” dedi.

SAG-AFTRA üyeleri temmuz ayından bu yana grevde. Sendika ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) arasındaki görüşmeler geçen hafta başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Clooney’nin sözleri, sendika ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları İttifakı arasındaki görüşmelerin geçen hafta başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından geldi.

Cumartesi günü, grevin 100. günü olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir